Jedwab do włosów. Czy warto używać i jaki wybrać ?

Dodane przez  |  0 Komentarzy

Płynny jedwab, który pojawił się na rynku już kilka lat temu, święci swoje triumfy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że płynny jedwab daje odpowiednie skutki

fasl01_perfecthair

dopiero wtedy, kiedy używamy go zgodnie z jego przeznaczeniem i nie przesadzamy z jego używaniem – wtedy może stać się naszą zmorą. Jak więc używać jedwabiu do włosów, jaki jego rodzaj kupić, aby zapewnić naszym włosom najlepszą pielęgnację?

Obecnie znajdziemy wiele firm produkujących płynny jedwab do włosów – każda z nich na pewno będzie zachęcać do zakupu swojego produktu, mówiąc o samych jego pozytywnych stronach. Jednak przy zakupie tego kosmetyku, jak zresztą i przy innych, trzeba być ostrożnym – nie popadać w zachwyt nad produktem, który ma dobre reklamy, a samemu sprawdzić, czy rzeczywiście dany kosmetyk będzie miał dobry wpływ na nasze włosy.

Silikon w jedwabiu

Zwykle w płynnym jedwabiu głównym składnikiem jest oczywiście ekstrakt z jedwabiu, który ma za zadanie nadawać włosom połysk – jest on dość oleisty, stąd jeśli mamy włosy przetłuszczające się, lepiej jest wybrać jedwab o jak najbardziej płynnej formule. Trzeba też pamiętać o tym, że często w płynnym jedwabiu jest zawarty silikon – na niektóre włosy działa on bardzo, zdarza się jednak, ze powoduje również elektryzowanie się włosów, szczególnie uciążliwe w czasie zimy, kiedy nosimy czapki czy wysokie golfy, od których włosy cały czas się elektryzują. Uważać należy również wtedy, kiedy mamy włosy suche czy cienkie – wtedy szczególna uwagę zwracać powinnyśmy na zawartość w danym jedwabiu alkoholu, który powoduje przy dłuższym używaniu kosmetyku wysuszanie włosów i silniejsze ich łamanie się i rozdwajanie.

49f7bd61000885b54b4cf8b9

Obciąża włosy

Następną istotną kwestią jest działanie jedwabiu. Bez wątpienia jest to doskonały środek wygładzający włosy – jeśli zastosujemy go na całej długości włosów, ożywi ich kolor, nada im blasku, nabłyszczy je oraz sprawi, że znacznie łatwiej będziemy mogły je rozczesać czy zachowamy proste włosy – między innymi dlatego, że jedwab obciąża włosy, dzięki czemu są one miękkie, ale równocześnie niezbyt lekkie, co na pewno jest minusem dla kobiet narzekających na włosy niezbyt puszyste czy oklapnięte.
Lepiej jest również nie używać zbyt często jedwabiu na całe włosy w przypadku kobiet, które mają tendencję do zbyt szybkiego się ich przetłuszczania – może to spowodować, ze włosy początkowo ładnie nabłyszczone staną się zbyt ciężkie i tłuste.

Zwróć uwagę na witaminowy dodatek

Jeśli chcemy, aby jedwab działał na nasze włosy również regenerująco, dobrze jest kupić taki kosmetyk, który zawiera w swoim składzie odpowiedni zestaw witamin odbudowujących strukturę włosa, np. witaminę D czy A i E. Warto się również zastanowić, jaka forma jedwabiu będzie dla najbardziej odpowiednia taki, który wylewamy po jednej kropli na dłoń i wmasowujemy we włosy, czy może taki, który jest w wygodnej wersji buteleczki z rozpylaczem.

silk-therapy

Niezwykle ważny jest tez sposób stosowania jedwabiu. Wiele kobiet stosuje jedwab na całe włosy przy każdym myciu, a potem narzeka na to, że włosy są ociężałe i tłuste – trzeba pamiętać, że jedwab to substancja nabłyszczająca i dosyć tłusta, więc jeśli mamy problem z przetłuszczającymi się szybko włosami, należy zrezygnować ze stosowania jedwabiu po każdym myciu i na całe włosy – powinien być to specyfik stosowany na całych włosach rzadziej, przy większych okazjach.

Jak serum na końcówki włosów

Fryzjerzy doradzają zwykle stosowanie jedwabiu na końcówki włosów, dzięki czemu są one odżywione, lepiej się układają i lepiej wyglądają. Jedwab płynny można stosować zarówno na mokre, jak i na suche włosy – nałożony na mokre, wspomoże na pewno dodatkowo rozczesywanie, więc jest dobrym rozwiązaniem dla osób narzekających na poplątane włosy.

a1f2b3f282e01db8442ff5e6c4fca1f7500x500

Zwykle jedwab na włosy nakładamy już bez spłukiwania – w ramach maseczki czy odzywki. Jeśli jednak ten sposób nakładania jedwabiu zbyt obciąża nasze włosy, możemy zdecydować się na szampony i odżywki ze spłukiwaniem, które na pewno w mniejszym stopniu ukażą działanie samego jedwabiu, ale nie obciążą tak bardzo włosów. Istnieją obecnie dostępne w sklepach i drogeriach całe serie kosmetyków opartych na ekstrakcie z jedwabiu, z którymi jednak należy postępować ostrożnie i nie przesadzać z ich używaniem.

Jednym z największych błędów popełnianych w przypadku stosowania płynnego jedwabiu jest przesada. Kobiety dochodzą do dziwnego skądinąd wniosku, że jedna, zalecana kropla jedwabiu to stanowczo za mało, aby wygładzić włosy – jest to jednak poważny błąd, bowiem kosmetyk ten jest właśnie przeznaczony do oszczędnego używania i jedna buteleczka powinna przy codziennym myciu starczać na dłużej, niż dwa tygodnie.

Płynny jedwab to bardzo ciekawe rozwiązanie na drodze do uzyskania pięknych i błyszczących włosów, o ile używany jest z rozwagą i odpowiednimi proporcjami w stosunku do rodzaju naszych włosów. Zapewnia on nam nie tylko nabłyszczenie i wygładzenie włosów, ale również ułatwia codzienne zabiegi takie jak rozczesywanie niesfornych kosmyków, szczególnie w przypadku dopiero, co umytych włosów. Jego zalety w dzisiejszych czasach na pewno przewyższają wady, jeśli tylko umiemy stosować go do pielęgnacji włosów i nie sprawimy, że będzie codziennym kosmetykiem, który może obciążyć włosy i doprowadzić do efektów odwrotnych, niż spodziewane – jeśli chcemy od czasu do czasu uzyskać gładką, błyszczącą fryzurę, płynny jedwab jest najlepszych ku temu rozwiązaniem.

Produkt polecany przez Lublinianki

Nasza redakcja zgodnie poleca produk firmy BiOSILK. Dostępny zarówno w dużym jak i małym opakowaniu. Na początek polecamy mniejszą wersję. Foto poniżej. Dostępny w Rossmanie w cenie ok. 8 zł

DSCN3210


Comments

comments